BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 17515171
nr 1751 5171
Ljusstakar
ett par, nysilver, 1920-tal. Höjd: 19 cm
Utrop:
500 kr
måndag 15 december 2025
kl 18:02:51
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.