KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15511004
*
nr 1551 1004
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, "De heliga bergen". Signerad, daterad -59. Olja på duk, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Följerätt
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juli 2023
kl 18:23:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/7 11:06:10
1
Vinnande bud
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: halmstadgruppen olja olja på duk oljemålning oljemålningar stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Läs mer om Stellan Mörner
nr 1551 1004
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, "De heliga bergen". Signerad, daterad -59. Olja på duk, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 6.000 kr |
| Såld: | 5.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 juli 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/7 11:06:10 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Stellan Mörner
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk mÃ¥lare och scenograf.Läs mer om Stellan Mörner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: halmstadgruppen olja olja på duk oljemålning oljemålningar stellan mörner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14




