KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9031038
nr 903 1038
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Etsning, handkolorerad, Siri Rathsman (1895-1974), Epreuve dártiste, signerad, 1931, motivet: 17, 5x24
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 juli 2014
kl 19:51:32
14/7 18:45:16
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman