KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12422149
nr 1242 2149
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Etsning, Björkar. Signerad, daterad i plåten: 1914. Motivet: 25x17,5 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 mars 2019
kl 20:20:58
11/3 10:24:29
18 mar
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman
nr 1242 2149
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 300 kr |
måndag 18 mars 2019 |
| 11/3 10:24:29 | 1 | Vinnande bud |
18 mar
Oskar Bergman