KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13568294
*
nr 1356 8294
Ture Fabiansson
(1910-1994), Sverige
Akvarell, Hamnstad. Signerad, daterad -52. Motivet: 33x47 cm
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 18:38:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 13:47:46
1
350 kr
25/10 14:07:05
2
200 kr
25/10 14:07:05
1
250 kr (Budbetjänt)
25/10 14:07:28
2
300 kr
25/10 14:07:28
1
350 kr (Budbetjänt)
25/10 14:08:40
2
400 kr
25/10 16:32:53
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ture Fabiansson
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Läs mer om Ture Fabiansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hamnstad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture fabiansson vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Ture Fabiansson
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ture Fabiansson
nr 1356 8294
Ture Fabiansson
(1910-1994), Sverige
Akvarell, Hamnstad. Signerad, daterad -52. Motivet: 33x47 cm
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 13:47:46 | 1 | 350 kr |
25/10 14:07:05 | 2 | 200 kr |
25/10 14:07:05 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
25/10 14:07:28 | 2 | 300 kr |
25/10 14:07:28 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
25/10 14:08:40 | 2 | 400 kr |
25/10 16:32:53 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ture Fabiansson
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.Läs mer om Ture Fabiansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hamnstad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture fabiansson vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45