SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekök 6104787
*
nr 610 4787
Tekök
Pläter
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2009
kl 18:43:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 20:37:01
1
100 kr
16/11 14:16:20
2
150 kr
16/11 16:14:54
1
200 kr
16/11 16:17:34
2
250 kr
16/11 16:40:59
1
300 kr
16/11 18:34:38
3
350 kr
16/11 18:38:28
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver tekök ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Tekök
nr 610 4787
Tekök
Pläter
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 20:37:01 | 1 | 100 kr |
16/11 14:16:20 | 2 | 150 kr |
16/11 16:14:54 | 1 | 200 kr |
16/11 16:17:34 | 2 | 250 kr |
16/11 16:40:59 | 1 | 300 kr |
16/11 18:34:38 | 3 | 350 kr |
16/11 18:38:28 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver tekök ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41