KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14677057
nr 1467 7057
Olle Martinsson
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, "Ropsten". Signerad, daterad 1969. Olja på duk, 37x60, yttermått inklusive ram: 46x69 cm
Olle Martinsson, svensk bildkonstnär född i Lauker 1932.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 16 maj 2022
kl 18:02:55
700 kr
800 kr
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
6
2.000 kr
1.500 kr
6
1.600 kr (Budbetjänt)
7
2.000 kr
6
2.000 kr (Budbetjänt)
8
Olle Martinsson
Läs mer om Olle Martinsson