MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 8641310
nr 864 1310
Fåtölj
Carl Malmsten, "Stopra Fjäderbrickan"
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
450 kr
måndag 9 december 2013
kl 18:03:47
400 kr
400 kr
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor