GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Bricka 12455144
*
nr 1245 5144
Bricka
Gefle. Längd: 37
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2019
kl 18:16:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 20:40:38
1
250 kr
31/3 20:35:02
2
150 kr
31/3 20:35:02
1
200 kr (Budbetjänt)
1/4 18:05:43
3
450 kr
1/4 18:10:19
4
400 kr
1/4 18:10:19
3
450 kr (Budbetjänt)
1/4 18:10:30
4
500 kr
1/4 18:11:44
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka gefle keramik svensk keramik svenska keramiker
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
*
Bricka
Läs om budbetjänten
nr 1245 5144
Bricka
Gefle. Längd: 37
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 20:40:38 | 1 | 250 kr |
31/3 20:35:02 | 2 | 150 kr |
31/3 20:35:02 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
1/4 18:05:43 | 3 | 450 kr |
1/4 18:10:19 | 4 | 400 kr |
1/4 18:10:19 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
1/4 18:10:30 | 4 | 500 kr |
1/4 18:11:44 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka gefle keramik svensk keramik svenska keramiker
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11