Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Bildrulle 10141486



*

nr 1014 1486


Bildrulle

China, sheet: 70x39,


Kina, bladets mått: 70x39


Estimate:

600

Sold:

SEK 2200

Auction date:

Monday January 25 2016
at 18:38:57


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/1 04:34:29 1      600 kr
22/1 11:29:00 2      400 kr
22/1 11:29:00 1      450 kr (Robot)
22/1 11:29:39 2      800 kr
25/1 16:25:27 3      Vinnande bud
25/1 18:12:09 2      1.200 kr
25/1 18:12:09 3      1.300 kr (Robot)
25/1 18:12:48 2      1.600 kr
25/1 18:12:48 3      1.700 kr (Robot)
25/1 18:15:54 2      2.000 kr
25/1 18:15:54 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien bildrulle kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr