ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11319260
*
nr 1131 9260
Spegel
empirestil, signerad, 104x44
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2017
kl 20:50:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 09:40:25
1
350 kr
25/9 17:01:42
2
500 kr
25/9 18:33:54
2
800 kr
25/9 20:18:37
3
450 kr
25/9 20:18:37
2
500 kr (Budbetjänt)
25/9 20:19:19
3
600 kr
25/9 20:19:19
2
700 kr (Budbetjänt)
25/9 20:19:35
3
800 kr
25/9 20:19:35
2
800 kr (Budbetjänt)
25/9 20:19:52
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1131 9260
Spegel
empirestil, signerad, 104x44
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/9 09:40:25 | 1 | 350 kr |
| 25/9 17:01:42 | 2 | 500 kr |
| 25/9 18:33:54 | 2 | 800 kr |
| 25/9 20:18:37 | 3 | 450 kr |
| 25/9 20:18:37 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 25/9 20:19:19 | 3 | 600 kr |
| 25/9 20:19:19 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 25/9 20:19:35 | 3 | 800 kr |
| 25/9 20:19:35 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 25/9 20:19:52 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



