Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Teservis 11207734



*

nr 1120 7734


Teservis

10 delar, nysilver


Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

onsdag 2 augusti 2017
kl 04:46:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/7 23:11:54 1      150 kr
19/7 12:52:32 2      150 kr
19/7 12:52:32 1      150 kr (budbetjänt)
21/7 22:35:27 3      250 kr
21/7 22:46:00 3      500 kr
24/7 20:52:35 4      250 kr
24/7 20:52:35 3      300 kr (budbetjänt)
24/7 20:53:14 4      350 kr
24/7 20:53:14 3      400 kr (budbetjänt)
31/7 19:41:10 4      450 kr
31/7 19:41:10 3      500 kr (budbetjänt)
31/7 19:42:54 4      600 kr


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr