KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14052026
nr 1405 2026
Kristina Munklinde
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Vattenvärld". Signerad, 250-upplaga. Motivet: 20x22 cm, yttermått inklusive ram: ca 35x33 cm
Kristina Munklinde, svensk bildkonstnär född 1936.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:58:40
18/6 12:14:44
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Kristina Munklinde
Läs mer om Kristina Munklinde