Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Litografier 11154793



*

nr 1115 4793


Bengt Wallberg

(1931-2004), Sverige


Litografier, 2 st, Bengt Wallberg (1931-2004), 250-upplaga, bladets mått: 27x29


Bengt Wallberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1931, död 2004.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 juni 2017
kl 18:51:48


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/6 00:04:01 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Bengt Wallberg

Bengt Wallberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1931, död 2004.

Läs mer om Bengt Wallberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt wallberg litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr