KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409022
*
nr 1440 9022
Birger Ohlsson
(1894-1968), Sverige
Oljemålning, "Vasabron". Signerad. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 58x67 cm
Birger Ohlsson, svensk målare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 20:04:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 23:39:28
1
350 kr
19/12 13:46:12
2
600 kr
20/12 16:22:22
3
800 kr
20/12 18:58:44
4
800 kr
20/12 18:58:44
3
800 kr (Budbetjänt)
20/12 19:59:03
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birger Ohlsson
Birger Ohlsson, svensk målare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.
Läs mer om Birger Ohlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger ohlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
*
Birger Ohlsson
Birger Ohlsson, svensk målare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Birger Ohlsson
nr 1440 9022
Birger Ohlsson
(1894-1968), Sverige
Oljemålning, "Vasabron". Signerad. Olja på pannå, 45x54, yttermått inklusive ram: 58x67 cm
Birger Ohlsson, svensk målare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 23:39:28 | 1 | 350 kr |
19/12 13:46:12 | 2 | 600 kr |
20/12 16:22:22 | 3 | 800 kr |
20/12 18:58:44 | 4 | 800 kr |
20/12 18:58:44 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
20/12 19:59:03 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Birger Ohlsson
Birger Ohlsson, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Gävle 1894, död 1968.Läs mer om Birger Ohlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birger ohlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00