Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Assietter 9255026



*

nr 925 5026


Assietter

5 st, BoFajans


Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 november 2014
kl 20:40:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/10 20:43:14 1      100 kr
19/10 20:41:15 2      250 kr
27/10 13:01:55 3      200 kr
27/10 13:01:55 2      250 kr (Budbetjänt)
27/10 13:03:32 3      300 kr
10/11 19:16:06 4      350 kr
13/11 10:07:21 5      450 kr
15/11 14:27:59 6      450 kr
15/11 14:27:59 5      450 kr (Budbetjänt)
17/11 18:18:00 4      500 kr
17/11 20:31:43 7      600 kr
17/11 20:35:12 6      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 17 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans desserttallrik keramik svensk keramik svenska keramiker tallrikar
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:55
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:24
  • 7015 Kakelplattor
    27 st, Holland, 1700-tal, 13,5x13,5 ca
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:07




Ladda ner broschyr