KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16463329
*
nr 1646 3329
Eric Elfwén
(1921-2008), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 23x30 cm, yttermått inklusive ram: 26x34 cm
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2024
kl 20:28:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 20:05:23
1
700 kr
27/9 00:15:40
2
1.000 kr
27/9 14:55:48
3
900 kr
27/9 14:55:48
2
1.000 kr (Budbetjänt)
27/9 14:56:07
3
1.100 kr
30/9 17:48:03
4
1.500 kr
30/9 20:16:23
3
1.300 kr
30/9 20:16:23
4
1.400 kr (Budbetjänt)
30/9 20:18:04
3
1.500 kr
30/9 20:18:04
4
1.500 kr (Budbetjänt)
30/9 20:19:54
3
1.600 kr
30/9 20:20:44
4
Vinnande bud
30/9 20:22:15
3
1.800 kr
30/9 20:22:15
4
1.900 kr (Budbetjänt)
30/9 20:23:16
3
2.000 kr
30/9 20:23:16
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Eric Elfwén
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
Läs mer om Eric Elfwén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric elfwén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Eric Elfwén
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Eric Elfwén
nr 1646 3329
Eric Elfwén
(1921-2008), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 23x30 cm, yttermått inklusive ram: 26x34 cm
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/9 20:05:23 | 1 | 700 kr |
| 27/9 00:15:40 | 2 | 1.000 kr |
| 27/9 14:55:48 | 3 | 900 kr |
| 27/9 14:55:48 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 27/9 14:56:07 | 3 | 1.100 kr |
| 30/9 17:48:03 | 4 | 1.500 kr |
| 30/9 20:16:23 | 3 | 1.300 kr |
| 30/9 20:16:23 | 4 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 30/9 20:18:04 | 3 | 1.500 kr |
| 30/9 20:18:04 | 4 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 30/9 20:19:54 | 3 | 1.600 kr |
| 30/9 20:20:44 | 4 | Vinnande bud |
| 30/9 20:22:15 | 3 | 1.800 kr |
| 30/9 20:22:15 | 4 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
| 30/9 20:23:16 | 3 | 2.000 kr |
| 30/9 20:23:16 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Eric Elfwén
Eric Elfwén, född 1921 i Stockholm, död 2008, svensk skulptör, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Eric Elfwén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric elfwén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



