KONST / Litografier / Litografi 16847441
nr 1684 7441
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 33/35, daterad - 59, "Mexiko 1959, bladets mått: 70x50 cm, yttermått inklusive ram: 74x59 cm
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 mars 2025
kl 18:48:04
3/3 14:36:49
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander