GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 12848549
*
nr 1284 8549
Vas
Keramik. Höjd: 38 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:26:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/10 17:29:44
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
9247 Vas
Glas, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:48
-
9392 Vas
Göran Warff, Kosta Boda, Artists choise. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:31
-
9057 Vas
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Signerad. Höjd..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:07
-
9069 Vas
höjd: 25cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:35
-
9396 Vas
Julius Dressler, Biela, Österrike, jugend, reliefd..//
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:36
-
9420 Vas
Kina, nutida, porslin. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:13
*
Vas
nr 1284 8549
Vas
Keramik. Höjd: 38 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/10 17:29:44 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
9247 Vas
Glas, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 15 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:48 -
9392 Vas
Göran Warff, Kosta Boda, Artists choise. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:31 -
9057 Vas
Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Signerad. Höjd..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:07
-
9069 Vas
höjd: 25cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:35 -
9396 Vas
Julius Dressler, Biela, Österrike, jugend, reliefd..//
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:36 -
9420 Vas
Kina, nutida, porslin. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:13



