KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11976138

nr 1197 6138

Hans-Erik Eriksson

(1921-1997), Sverige

Oljemålning, Utsikt från Kungsholmen, signerad. Olja på pannå, 49x63

Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 20 augusti 2018
kl 20:09:01

20/8 19:11:26 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 20 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Hans-Erik Eriksson

Läs mer om Hans-Erik Eriksson