KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482105
*
nr 1548 2105
Ingegerd Möller-Nygren
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, Flickporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Ingegerd Möller-Nygren, svensk målare född 1928.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juni 2023
kl 19:48:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/6 11:14:57
1
100 kr
19/6 19:42:27
2
Vinnande bud
- Tema
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Ingegerd Möller-Nygren
Ingegerd Möller-Nygren, svensk målare född 1928.
Läs mer om Ingegerd Möller-Nygren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnporträtt ej signerad flicka flickporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
*
Ingegerd Möller-Nygren
Ingegerd Möller-Nygren, svensk målare född 1928.
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Ingegerd Möller-Nygren
nr 1548 2105
Ingegerd Möller-Nygren
(f. 1928), Sverige
Oljemålning, Flickporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
Ingegerd Möller-Nygren, svensk målare född 1928.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juni 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/6 11:14:57 | 1 | 100 kr |
19/6 19:42:27 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Ingegerd Möller-Nygren
Ingegerd Möller-Nygren, svensk mÃ¥lare född 1928.Läs mer om Ingegerd Möller-Nygren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnporträtt ej signerad flicka flickporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00 -
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41