SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Fat 12044334
nr 1204 4334
Fat
tenn, antikt. Diameter: 41 cm
Kondition: skador, slitage
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 september 2018
kl 18:51:01
100 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn