KONST / Litografier / Serigrafi 16192035
*
nr 1619 2035
Roy Lichtenstein
(1923-1997), USA
Serigrafi, "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5
Roy Lichtenstein, amerikansk målare och skulptör född 1923, död 1997.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2024
kl 20:01:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 19:50:25
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Roy Lichtenstein
Roy Lichtenstein, amerikansk målare och skulptör född 1923, död 1997.
Läs mer om Roy Lichtenstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk ej signerad litografier oramat löst blad roy lichtenstein serigrafi silkscreen usa
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31
*
Roy Lichtenstein
Roy Lichtenstein, amerikansk målare och skulptör född 1923, död 1997.
Läs mer om Roy Lichtenstein
nr 1619 2035
Roy Lichtenstein
(1923-1997), USA
Serigrafi, "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5
Roy Lichtenstein, amerikansk målare och skulptör född 1923, död 1997.
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/5 19:50:25 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Roy Lichtenstein
Roy Lichtenstein, amerikansk mÃ¥lare och skulptör född 1923, död 1997.Läs mer om Roy Lichtenstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk ej signerad litografier oramat löst blad roy lichtenstein serigrafi silkscreen usa
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31



