Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Bordsfotogenlampa 11007288



*

nr 1100 7288


Bordsfotogenlampa

majolika


Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 april 2017
kl 18:13:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/3 14:04:19 1      100 kr
31/3 14:27:30 2      200 kr
1/4 21:48:47 1      200 kr
1/4 21:48:48 2      200 kr (Budbetjänt)
3/4 18:08:01 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsfotogenlampa fotogenlampa fotogenlampor ljusstakar ljusstake majolika
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:18
  • 7078 Kandelaber
    Italien. Höjd: 63 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:57
  • 7018 Ljusstakar
    3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:50
  • 7093 Ljusstake
    Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:48
  • 7092 Ljusstake
    Teak/Metall, Digsmed, Danmark. Diameter: 12,5 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:17




Ladda ner broschyr