KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 11356511

nr 1135 6511

Erik Jerken

(1898-1947), Sverige

Färgkrita, Erik Jerken (1898-1947), landskapsmotiv, signerad, motivet: 21x25

Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.

måndag 9 oktober 2017
kl 18:59:52

Erik Jerken

Läs mer om Erik Jerken