KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052048

nr 1405 2048

Hjördis Lindblad

(1909-1971), Sverige

Oljemålning, "Glöd". Komposition. Signerad. Olja på duk, 31x46 cm, yttermått inklusive ram: ca 32x47 cm

Hjördis Lindblad, svensk målare född 1909 i Kristianstad, död 1971.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 juni 2021
kl 19:05:29

21/6 15:13:04 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Hjördis Lindblad

Läs mer om Hjördis Lindblad