ART / Lithographs / Utställningskatalog 8761144
*
nr 876 1144
Utställningskatalog
nr. 219. Baertling/Jacobsen, Mortensen, med serigrafier, 2 pcs. Baertling, 2 pcs. Jacobsen, 2 pcs. Mortensen. unsigned. 2 serigrafier av Josef Albers medföljer,
Liljevalchs Konsthall, nr. 219. Baertling/Jacobsen, Mortensen, med serigrafier, 2 st. Baertling, 2 st. Jacobsen, 2 st. Mortensen. osignerade. 2 serigrafier av Josef Albers medföljer
Droit De Suite
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday February 17 2014
at 18:31:30
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/2 13:25:58
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Feb 17
Grafik
På tema grafik i februari har vi samlat litografier och etsningar med mera av Albin Amelin, Hans Arnold, Enrico Baj, Louis Bastin, Ola Billgren, Ernst Billgren, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Slas St ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: baertling jacobsen liljevalchs konsthall litografier mortensen serigrafier utställningskatalog
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13
-
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:05
-
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:16
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:54
-
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:43
-
7085 LITOGRAPH IN C..
unidentified artist. Signed, numbered 15/100, date..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:31
*
Utställningskatalog
Read more about Grafik
nr 876 1144
Utställningskatalog
nr. 219. Baertling/Jacobsen, Mortensen, med serigrafier, 2 pcs. Baertling, 2 pcs. Jacobsen, 2 pcs. Mortensen. unsigned. 2 serigrafier av Josef Albers medföljer,
Liljevalchs Konsthall, nr. 219. Baertling/Jacobsen, Mortensen, med serigrafier, 2 st. Baertling, 2 st. Jacobsen, 2 st. Mortensen. osignerade. 2 serigrafier av Josef Albers medföljer
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 1500 |
| Sold: | SEK 1000 |
| Auction date: |
Monday February 17 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 14/2 13:25:58 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Feb 17
Grafik
På tema grafik i februari har vi samlat litografier och etsningar med mera av Albin Amelin, Hans Arnold, Enrico Baj, Louis Bastin, Ola Billgren, Ernst Billgren, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Slas St ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: baertling jacobsen liljevalchs konsthall litografier mortensen serigrafier utställningskatalog
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13 -
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:05 -
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:16
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:54 -
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:43 -
7085 LITOGRAPH IN C..
unidentified artist. Signed, numbered 15/100, date..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:31



