Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Tables / Flower pedestal 9255114



*

nr 925 5114


FLOWER PEDESTAL

glazed tiles, 1950s, height: 91 cm,


Kakelplattor, 50-tal, höjd: 91 cm


Estimate:

800

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday November 17 2014
at 20:30:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/11 09:49:37 1      600 kr
13/11 19:41:52 2      1.000 kr
15/11 16:30:39 3      800 kr
15/11 16:30:39 2      900 kr (Robot)
16/11 20:13:02 4      1.000 kr
16/11 20:13:02 2      1.000 kr (Robot)
16/11 20:15:24 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 17

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: blompiedestal bord kakel kakelplattor
  • 7182 TEA TABLE
    Bengt Hjertén. Diameter: 46 cm, height: 51 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:26
  • 7200 DROP-LEAF TABLE
    birch wood, around the turn of the 20th century. L..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:07
  • 7023 LAMP TABLE
    with drawer, Newport. Length: 40 cm, width: 40 cm,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11




Ladda ner broschyr