ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 9344208
*
nr 934 4208
DRAWING
Å Löndskog, signed. -85, Man med blommor, 68x48,
Å Löndskog, signerad. -85, Man med blommor, 68x48
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:31:38
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/1 19:52:21
1
200 kr
10/1 15:27:34
2
200 kr
10/1 15:27:34
1
200 kr (Robot)
10/1 15:28:34
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller man med blommor teckning vattenfärg å löndskog
-
8022 WATERCOLOUR
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Present: SEK 700
Auction ends
in two days
26 jan at 18:38
-
8213 WATERCOLOUR
Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
Auction ends
in two days
26 jan at 20:06
-
8097 WATERCOLOUR
Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
Auction ends
in two days
26 jan at 19:36
-
8188 WATERCOLOUR
Eva Ekberg. Signed, dated 2003, Clematis. Watercol..//
Auction ends
in two days
26 jan at 19:47
-
8315 WATERCOLOUR
F Lachner. Signed, Damm, 35x49 cm, outer dimension..//
Auction ends
in two days
26 jan at 19:35
-
8009 WATERCOLOUR
Hugo Carlberg (1880-1943), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in two days
26 jan at 18:12
*
DRAWING
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
nr 934 4208
DRAWING
Å Löndskog, signed. -85, Man med blommor, 68x48,
Å Löndskog, signerad. -85, Man med blommor, 68x48
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 600 |
| Sold: | SEK 250 |
| Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 6/1 19:52:21 | 1 | 200 kr |
| 10/1 15:27:34 | 2 | 200 kr |
| 10/1 15:27:34 | 1 | 200 kr (Robot) |
| 10/1 15:28:34 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller man med blommor teckning vattenfärg å löndskog
-
8022 WATERCOLOUR
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Present: SEK 700
Auction ends
in two days
26 jan at 18:38 -
8213 WATERCOLOUR
Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
Auction ends
in two days
26 jan at 20:06 -
8097 WATERCOLOUR
Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
Auction ends
in two days
26 jan at 19:36
-
8188 WATERCOLOUR
Eva Ekberg. Signed, dated 2003, Clematis. Watercol..//
Auction ends
in two days
26 jan at 19:47 -
8315 WATERCOLOUR
F Lachner. Signed, Damm, 35x49 cm, outer dimension..//
Auction ends
in two days
26 jan at 19:35 -
8009 WATERCOLOUR
Hugo Carlberg (1880-1943), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in two days
26 jan at 18:12



