SILVER & METAL / Silver / Beaker 9568013
nr 956 8013
BEAKER
silver, Gothenburg, 1775, delvis förgylld, height: 13 cm, weight: 120 g. ca,
silver, Göteborg, 1775, delvis förgylld, höjd: 13 cm, vikt: 120 g. ca
3000
SEK 2800
Monday April 20 2015
at 19:40:40
9/4 04:18:38
2.600 kr
19/4 18:46:05
- Thema-auction
Apr 20
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver