GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 5691222
*
nr 569 1222
Fat
Keramik, Alain Ramie, diameter: 43
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2009
kl 19:25:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 15:35:24
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain ramie fat keramik
-
4161 Färglitografier
2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Oramade lösa..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:41
-
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:21
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:17
*
Fat
nr 569 1222
Fat
Keramik, Alain Ramie, diameter: 43
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/2 15:35:24 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain ramie fat keramik
-
4161 Färglitografier
2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Oramade lösa..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:41 -
2062 Fat
Ulla Forsell (f. 1944), Sverige. Konstglas, Signer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:21 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:23
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:17