KONST / Litografier / Färglitografi 16152061
*
nr 1615 2061
Fernandez Arman
(1928-2005), Frankrike
Signerad, numrerad 104/150. Färglitografi, bildmått: 94x60 cm, yttermått inklusive ram: 117x81 cm
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
3.600 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 18:06:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 13:17:56
1
Vinnande bud
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Läs mer om Fernandez Arman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fernandez arman frankrike fransk fransk konstnär fransk skulptör franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49
*
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Fernandez Arman
nr 1615 2061
Fernandez Arman
(1928-2005), Frankrike
Signerad, numrerad 104/150. Färglitografi, bildmått: 94x60 cm, yttermått inklusive ram: 117x81 cm
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.600 kr |
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 13:17:56 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Fernandez Arman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fernandez arman frankrike fransk fransk konstnär fransk skulptör franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49