KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16358142
nr 1635 8142
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Timmersläde. Signerad, daterad 1982, bemålad ram. Olja på duk, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 58x66 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 12 augusti 2024
kl 19:25:04
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)