KONST / Litografier / Litografier 8034206
nr 803 4206
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Litografier, 2 st. Waldemar Sjölander (1906-1988), signerade, -48 + -56, motivets mått: 67x46 + 58x36
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 januari 2013
kl 18:57:21
27/1 16:28:32
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander