KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545353
nr 1454 5353
Hilding Rösiö
(1902-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, porträtt. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
Hilding Rösiö, svensk bildkonstnär född 1902, död 1985.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 mars 2022
kl 18:26:52
14/3 18:19:46
Hilding Rösiö
Läs mer om Hilding Rösiö