KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545353

nr 1454 5353

Hilding Rösiö

(1902-1985), Sverige

Oljemålning, Signerad, porträtt. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 56x47 cm

Hilding Rösiö, svensk bildkonstnär född 1902, död 1985.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 14 mars 2022
kl 18:26:52

14/3 18:19:46 1      Vinnande bud

Hilding Rösiö

Läs mer om Hilding Rösiö