KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14099479
nr 1409 9479
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1930. Bildmått: 25x29, yttermått inklusive ram: 42x49 cm
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 20:05:54
2/8 19:14:43
150 kr
2/8 20:00:55
Arvid Fougstedt
Läs mer om Arvid Fougstedt