KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 7449125
*
nr 744 9125
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Pastell, Kjell Leander Engström (1914-1979), "Valldemosa", 1954, 31 x 48
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 18:58:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 23:54:14
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Läs mer om Kjell Leander Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24
*
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Läs mer om Kjell Leander Engström
nr 744 9125
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Pastell, Kjell Leander Engström (1914-1979), "Valldemosa", 1954, 31 x 48
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/2 23:54:14 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Kjell Leander Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6485 Pasteller
2 st, Carl Brandt, Signerad, Landskap, 16x48 cm, y..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24



