ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7563391
*
nr 756 3391
Spegel
Förgylld, höjd: 98
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 april 2012
kl 19:14:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 16:39:37
1
600 kr
29/4 16:11:54
2
700 kr
29/4 16:27:22
1
700 kr
29/4 23:16:28
1
800 kr
29/4 23:18:38
2
800 kr
29/4 23:19:08
2
1.000 kr
29/4 23:54:54
1
900 kr
29/4 23:55:17
1
1.000 kr
29/4 23:55:41
1
1.100 kr
30/4 00:00:57
2
1.500 kr
30/4 06:56:24
1
1.300 kr
30/4 06:56:49
1
1.500 kr
30/4 06:58:00
1
1.600 kr
30/4 17:51:32
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 756 3391
Spegel
Förgylld, höjd: 98
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 16:39:37 | 1 | 600 kr |
29/4 16:11:54 | 2 | 700 kr |
29/4 16:27:22 | 1 | 700 kr |
29/4 23:16:28 | 1 | 800 kr |
29/4 23:18:38 | 2 | 800 kr |
29/4 23:19:08 | 2 | 1.000 kr |
29/4 23:54:54 | 1 | 900 kr |
29/4 23:55:17 | 1 | 1.000 kr |
29/4 23:55:41 | 1 | 1.100 kr |
30/4 00:00:57 | 2 | 1.500 kr |
30/4 06:56:24 | 1 | 1.300 kr |
30/4 06:56:49 | 1 | 1.500 kr |
30/4 06:58:00 | 1 | 1.600 kr |
30/4 17:51:32 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27