KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kopparstick 14046221
nr 1404 6221
Axel Herman Hägg
(1835-1921), Sverige
Kopparstick, Signerad, katedral, Verona. Motivet: 57x40, yttermått inklusive ram: 68x54 cm
Axel Herman Hägg, svensk arkitekt och målare född 1835, död 1921.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:59:26
300 kr
700 kr
800 kr
Axel Herman Hägg
Läs mer om Axel Herman Hägg