GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 16737003
*
nr 1673 7003
Skål
Keramik, Claes Thell. Höjd: 8- cm, diameter: 10 cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2025
kl 20:06:50
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes thell keramik skål
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:33
-
8342 Bålskål
Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:41
-
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:42
-
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:53
-
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:59
-
8280 Karaff
+ fat+ skål+ 2 glas, gulddekor. Höjd: 4,5-26, diam..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:36
*
Skål
nr 1673 7003
Skål
Keramik, Claes Thell. Höjd: 8- cm, diameter: 10 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2025 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes thell keramik skål
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:33 -
8342 Bålskål
Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:41 -
1018 Bordsuppsats
skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:42
-
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 19:53 -
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:59 -
8280 Karaff
+ fat+ skål+ 2 glas, gulddekor. Höjd: 4,5-26, diam..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
26 jan kl 20:36



