KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545366
nr 1454 5366
Hilding Rösiö
(1902-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, strandmotiv. Olja på duk, 37x44, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
Hilding Rösiö, svensk bildkonstnär född 1902, död 1985.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 14 mars 2022
kl 20:05:28
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
Hilding Rösiö
Läs mer om Hilding Rösiö