Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11143157



*

nr 1114 3157


Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige


Etsning, Oskar Bergman (1879-1963), Träd, motivet: 14x10


Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 juni 2017
kl 18:56:58



  • Konstnär/Designer

Oskar Bergman

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Läs mer om Oskar Bergman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik naturmotiv oskar bergman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr