KONST / Litografier / Litografi 11007265

nr 1100 7265

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Litografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), eka, 83/250, signerad, motivet: 27x35

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Såld:

150 kr

måndag 3 april 2017
kl 20:42:08

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren