ART / Etchings etc / Carborundumetsning 11709029
*
nr 1170 9029
Antoni Clavé
(1913-2005)
Antoni Clavé (1913-2005). 83/99, composition, sheet: 76x57,
Carborundumetsning, Antoni Clavé (1913-2005), 83/99, Komposition, bladets mått: 76x57
Droit De Suite
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1500
Auction date:
Monday Mars 19 2018
at 19:56:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/2 22:14:20
1
1.100 kr
19/3 14:57:52
2
Vinnande bud
19/3 14:58:15
2
justering av budtak
19/3 19:51:18
3
1.400 kr
19/3 19:51:18
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni clavé carborundumetsning etsningar grafik komposition
-
6573 ETCHING
Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
19 jan at 20:15
-
7072 ETCHING
unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
Present: SEK 1600
Auction ends
today
19 jan at 20:37
-
7068 COLOUR ETCHING
Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
Present: SEK 800
Auction ends
today
19 jan at 20:47
-
6445 WOOD ENGRAVING
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sweden. Signed, dated ..//
Present: SEK 2200
Auction ends
today
19 jan at 20:06
*
Antoni Clavé
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 1170 9029
Antoni Clavé
(1913-2005)
Antoni Clavé (1913-2005). 83/99, composition, sheet: 76x57,
Carborundumetsning, Antoni Clavé (1913-2005), 83/99, Komposition, bladets mått: 76x57
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 1500 |
| Sold: | SEK 1500 |
| Auction date: |
Monday Mars 19 2018 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 20/2 22:14:20 | 1 | 1.100 kr |
| 19/3 14:57:52 | 2 | Vinnande bud |
| 19/3 14:58:15 | 2 | justering av budtak |
| 19/3 19:51:18 | 3 | 1.400 kr |
| 19/3 19:51:18 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni clavé carborundumetsning etsningar grafik komposition
-
6573 ETCHING
Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
19 jan at 20:15 -
7072 ETCHING
unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
Present: SEK 1600
Auction ends
today
19 jan at 20:37 -
7068 COLOUR ETCHING
Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
Present: SEK 800
Auction ends
today
19 jan at 20:47
-
6445 WOOD ENGRAVING
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sweden. Signed, dated ..//
Present: SEK 2200
Auction ends
today
19 jan at 20:06



