KONST / Litografier / Litografi 12261031
nr 1226 1031
Makode Linde
(f. 1981), Sverige
Litografi, "Solstickan". Signerad, numrerad 14/120. Motivet: 32x22 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Lena Adelsohn Liljeroth
Makode Linde, svensk konstnär född 1981.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
6.500 kr
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
1.000 kr
1.100 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
1.800 kr
2.000 kr
2.200 kr
3.000 kr
3.800 kr
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
ledande budet*
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Läs mer om Stadsbrudskåren