KONST / Litografier / Färglitografi 17514317

nr 1751 4317

Endre Nemes

(1909-1985), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 48/100 cm, yttermått inklusive ram: 101x69

Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 15 december 2025
kl 20:23:27

13/12 18:20:15 1      Vinnande bud

Endre Nemes

Läs mer om Endre Nemes