GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fajans & porslin 14688414

nr 1468 8414

Fajans & porslin

5 delar, modell äldre, diameter: 22-31 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

300 kr

Såld:

350 kr

tisdag 24 maj 2022
kl 18:54:42

Fajans
Poröst lergods, överdraget med en täckande glasyr, oftast vit tennglasyr.