KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11323022
nr 1132 3022
Ragnar Person
(1905-1993), Sverige
Oljemålning, Ragnar Person (1905-1993), monogramsignerad, daterad 41, Gårdsmotiv, på pannå, 57x67
Ragnar Person, svensk målare född 1905, död 1993.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 25 september 2017
kl 19:16:10
4.200 kr
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
25 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska