KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9812043
*
nr 981 2043
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Etsning, Arvid Fougstedt (1888-1949), 29/45, motivet: 15, 5x10
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2015
kl 19:08:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 10:34:04
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Läs mer om Arvid Fougstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid fougstedt etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
Läs mer om Arvid Fougstedt
nr 981 2043
Arvid Fougstedt
(1888-1949), Sverige
Etsning, Arvid Fougstedt (1888-1949), 29/45, motivet: 15, 5x10
Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/9 10:34:04 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Fougstedt
Arvid Fougstedt, svensk mÃ¥lare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.Läs mer om Arvid Fougstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid fougstedt etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



