KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17144480

nr 1714 4480

Ejnar Kohlmann

(1888-1968), Finland

Oljemålning, Sträckande fåglar. Signerad, Daterad 1948. Olja på duk, 58x79 cm, yttermått inklusive ram: 74x96 cm

Kondition: slitage, skador, skadad duk

Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 28 juli 2025
kl 19:29:24

Ejnar Kohlmann

Läs mer om Ejnar Kohlmann